Telewizja Przemysłowa

KTÓRY ZESTAW DO MONITORINGU WYBRAĆ?

Rodzaj kamer oraz ich ilość, której potrzebujesz dla wystarczającej ochrony swojego domu lub mieszkania monitoringiem przemysłowym zależy od jego wielkości. Ze względu na miejsce umieszczenia (wnętrze, bądź zewnętrzna część domu) i warunków zastosowania, kamery przemysłowe oraz kamery IP posiadają różne obudowy oraz funkcje.

Zaskakującym jest jak wiele możliwości mają kamery przemysłowe, nazywane również analogowymi.

Są to urządzenia o mniejszych parametrach niż nowoczesne kamery, np. megapikselowe, lecz o wiele atrakcyjniejszej cenie. Jednakże monitoring przemysłowy IP to przyszłość wizyjnych technologii zabezpieczeń i wyznacznik rozwoju tej dziedziny. Kamery mogą działać przez internet dzięki interfejsowi sieciowemu, a także rejestrować i przesyłać materiał w postaci cyfrowego sygnału multimedialnego.

DLA KOGO POLECANE SĄ ZESTAWY MONITORINGU CCTV?

Monitoring zwany też telewizją przemysłową lub CCTV (skrót od angielskiego Closed Circuit TeleVision czyli w dosłownym tłumaczeniu telewizja o zamkniętym obwodzie) jest to system przekazywania obrazu czasami w połączeniu z dźwiękiem z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (czyli telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Podgląd z kamer jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania niebezpiecznego zachowania. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez 'monitoring video' lub 'monitoring CCTV', co skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę, o którym mówi.

Częstym pytaniem, które pojawia się w dobie ogólnej dostępności (technologicznej jak i cenowej) monitoringu CCTV jest pytanie: kto może lub powinien instalować systemy monitoringu CCTV.

Prywatne gospodarstwa domowe - Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej kupują zestawy monitoringu CCTV aby podnieść bezpieczeństwo swojego domu. Jako społeczeństwo bogacimy się. W naszych domach coraz częściej pojawiają się drogie telewizory, zestawy stereo, zestawy kina domowego, konsole, drogi sprzęt RTV i AGD. Posiadamy w domu gotówkę i biżuterie. W garażach i przydomowych warsztatach trzymamy drogie narzędzie.
Właściciele domów zdają sobie sprawę z posiadanego majątku. Wiedzą doskonale, że kilkugodzinna nieobecność podczas której nastąpi włamanie, może przynieść straty sięgające dziesiątek tysięcy złotych.
Złodziejowi wystarczy kwadrans i niewielka furgonetka, czy też większe kombi. Dlatego też zestawy do monitoringu, które w chwili obecnej są na kieszeń każdego, stają się tak popularne.

Małe i średnie firmy - W przeciwieństwie do gospodarstw domowych, właściciele małych i średnich firm kładą nacisk na monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.
Monitoring wnętrza zakładu sprawia, że właściciel firmy ma kontrolę nad pracownikami i osobami przebywającymi wewnątrz zakładu pracy. Z jednej strony może kontrolować zachowanie pracowników i ich podejście do pracy, z drugiej strony może ustrzec się przed kradzieżami w zakładzie pracy.
Jeśli natomiast chodzi o monitoring zewnętrzny firmy, spełnia on taką samą rolę jak w przypadku monitoringu domu - ma zapewnić ochronę przed włamaniami.
W dzisiejszych czasach, gdy codziennie dochodzą do nas słuchy o kolejnych włamaniach na naszej ulicy czy też w naszej dzielnicy, zestawy monitoringu i telewizji CCTV polecane są każdemu. Badania wykazują, że włamywacze wybierają miejsca włamań pod kontem łatwości i dbają, aby nie zostawiać po sobie śladów. Takimi śladami mogą być zapisy z monitoringu na którym zostanie nagrany włamywacz, samochód jakim przyjechał, itd. Montaż systemów monitoringu CCTV eliminuje blisko do zera zagrożenie włamaniem, gdyż złodziej wybierze inny cel.

JAK USTAWIĆ ZESTAW CCTV MONITORINGU?

Poprawne ustawienie kamer CCTV to jedna z najważniejszych rzeczy podczas montażu monitoringu. Poprawny wybór miejsca, w którym montujemy kamerę oraz poprawny kierunek kamery sprawia, że system kamer CCTV staje się efektywny. Zapraszamy do lektury poradnika, jak montować CCTV. Znajduje się w nim wiele przydatnych porad i uwag, które sprawią, że zamontowany system będzie najbardziej efektywny i bezpieczny. Wskazujemy miejsca które powinny być obserwowane, sposoby na obserwację kilku miejsc strategicznych jedną kamerą i wiele innych przydatnych uwag.

Jeśli masz problem z rozmieszczeniem kamer, skontaktuj się z nami przesyłając schemat bądź szkic Twojego budynku/mieszkania.

JAK PODŁĄCZYĆ ZESTAW CCTV MONITORINGU?

Zapraszamy do krótkiego poradnika, który ułatwi budowę własnej sieci monitoringu z wykorzystaniem TV, monitorów, komputerów i bezprzewodowego dostępu do kamer z poziomu smartfona i laptopa za pomocą sieci wifi. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość konfiguracji podglądu poprzez internet z każdego miejsca na świecie.

 

Schematy podłączenia w przygotowaniu. Zawsze jednak służymy pomocą techniczną.
Telewizja Przemysłowa