Sieci Komputerowe

Sieć Komputerowa

Połączenie komputerów i urządzeń w sieć (LAN) lub też połączenie sieci komputerowych (MAN, WAN). Zwykle do okablowania używa się skrętki 4-parowej (UTP – nieekranowanej, FTP/ScTP – ekranowanej), kabla koncentrycznego lub światłowodów dla długich odcinków.
Dzięki połączeniu komputerów w sieć uzyskasz dodatkowe możliwości, a także sporo oszczędzisz. Podstawowe zalety takiego rozwiązania to:

  • dostęp do internetu dla wszystkich komputerów w biurze za pośrednictwem jednego łącza.
  • korzystanie ze wspólnych urządzeń takich jak drukarki, skanery itp.
  • nkorzystanie ze wspólnego oprogramowania
  • korzystanie ze wspólnej i centralnej bazy danych
  • przesyłanie informacji między komputerami
  • wzajemne współdzielenie zasobów i wymiana innych danych

Nasi specjaliści zaprojektują i dobiorą urządzenia dla Twojej sieci w Twojej Firmie zgodnie z Twoimi zapotrzebowaniami. Skonfigurujemy również wszystkie urządzenia tak aby praca była prosta i przyjemna oraz przebiegała najefektywniej, a w bardziej zaawansowanych czynnościach przeszkolimy Twoich pracowników. Służymy również swoją pomocą w każdym czasie kiedy potrzebujesz naszego wsparcia.
Budujemy sieci lokalne w oparciu o technologie przewodowe, sieci miedziane kategorii 5e lub kategorii 6, sieci bezprzewodowe w oparciu o WiFi oraz światłowodowe.
Dostarczamy oraz przeprowadzamy instalację i konfigurację serwerów, router-ów, switch-y, firewall-i oraz wirtualnych sieci prywatnych VPN.


Światłowody

Pod względem szybkości i jakości przepływu informacji światłowody stanęły wysoko ponad wszelką konkurencją. Transmisja światła jest niewrażliwa na zakłócające pola elektromagnetyczne, co jest szczególnie istotne środowisku przemysłowym. Innym powodem stosowania optycznej transmisji sygnału jest możliwość wykorzystania bardzo szerokiego pasma, dlatego nadaje się on szczególnie do telefonii, transmisji danych i sygnałów telewizyjnych w formie cyfrowej. W światłowodzie do transmisji danych, zamiast prądu elektrycznego, wykorzystywana jest odpowiednio modulowana wiązka światła. Rozwiązanie takie zapewnia większe pasmo przenoszenia – nawet do 3 Tb/s – , oraz większe odległości na jakie sygnał może być transmitowany bez potrzeby dodatkowego wzmacniania.

Nasza firma zajmuję się głównie światłowodami wielomodowymi.

W światłowodzie wielomodowym, rdzeń jest dosyć gruby, ma ok. 50 mikrometrów, czyli jego średnica jest wielokrotnie większa niż długość fali przenoszonego światła. Promień światła może składać się z wielu składowych, z wielu modów, które mogą być przenoszone jednocześnie.

Oferujemy usługi spawania światłowodów najwyższej klasy sprzętem.